Minorka

Minorka jest chyba najbardziej znana ze swoich relaksujących wakacji na złotych plażach położonych w pobliżu chropowatego wybrzeża, skalistych zatoczek i przesmyków. Stolicą jest Mahon. Jest tu również jedyne lotnisko na wyspie.
Mahon dysponuje jednym z największych naturalnych portów europejskich. Ma także atrakcyjną mieszankę architektury kolonialnej i lokalnej. Zbudowane jest na wzgórzu z widokiem na port.

Jest tu duży wybór sklepów, barów i restauracji oraz liczne ośrodki wczasowe. Minorka, druga pod względem wielkości wyspa Balearów, ma zaledwie 15km szerokości i około 52km długości.

Wyspa ta w dużej części pozostała prawie dziewicza. Wynika to z faktu, iż mieszkańcy Minorki nie zaangażowali się w rozwój turystyczny aż w takim stopniu, jak na pozostałych wyspach Balearów.

Oprócz złocistych plaż i ośrodków turystycznych Minorka ma także mnóstwo obiektów historycznych i kulturalnych, wiele różnych atrakcji. I podobnie jak noclegi Bułgaria oferuje w otoczeniu wspaniałych zabytków, tak i Minorka zapewnia dobrze zlokalizowane kwatery. Najbardziej znaną atrakcją są światowej sławy organy piszczałkowe i kilka stanowisk archeologicznych, które sięgają drugiego tysiąclecia p.n.e., prezentując życie kultury Talayot.

Minorka ma wiele ośrodków turystycznych, w których można się zatrzymać, z czego wiele oferuje hotele 5 gwiazdkowe, apartamenty i oczywiście złociste plaże, bary i wspaniałe restauracje. Pod względem jest znana wśród turystów tak jak Chorwacja.

Poniżej kilka krótkich informacji na temat najbardziej popularnych:
Mahon
Mahon, znany jako Mao, jest stolicą Minorki, znajduje się we wschodniej części wyspy i liczy około 30.000 mieszkańców. Oferuje podróżującym przedziwną kombinację starej i nowej architektury.
Fornells
Fornells to znany ośrodek turystyczny. Położony jest około 20 mil od stolicy Minorki, Mahon.
Cuidadela
Ciudadela to miasto i gmina będące niegdyś stolicą wyspy, otoczona obiektami fascynującej historii.
San Tomeu
San Tomeu to ośrodek, który oferuje dobrej jakości wypoczynek za rozsądną cenę.